STAYER — Profesionální nářadí

Společnost STAYER byla založena v roce 1958 ve městě Ferrara v Itálii.

Obchodní skupinu Stayer dnes tvoří několik společností, které se zabývají vývojem, výrobou a distribucí elektronářadí, svářecí techniky a diamantových kotoučů.

V současné době jsou všechny aktivity centralizovány do hlavního města Španělska, do Madridu, odkud probíhá denně export do více než 80 zemí.

Bez pořádné vrtačky, aku šroubováku nebo brusky se žádný řemeslník nebo kutil neobejde. Přijďte si k nám vybrat ze široké nabídky profesionálního nářadí a strojů světoznámého výrobce STAYER.

V našich prodejnách v Milíčevsi i v Hořicích nyní můžete vybrat úžasný vánoční dárek pro svého kutila.

Od aku šroubováků po elektropneumatická kladiva

Vybírat můžete z celé řady produktů. V sortimentu STAYER najdete aku šroubováky, příklepové vrtačky, elektropneumatická kladiva, drážkovací frézy, úhlové brusky, přímé brusky, excentrické brusky, multifunkční oscilační brusky, pásové pily, přenosné svařovací invertory a svařovací kukly.

STAYER technologie

STAYER vyvinul vlastní řadu Li‐ion akumulátorových vrtaček s cílem upokojit rostoucí poptávku na odborném trhu, jež si žádá lehká strojní zařízení s dlouhou účinností. Li‐ionové baterie jsou o 40% lehčí než běžné Ni‐Cd a Ni‐MH baterie při stejném elektrickém napětí. Zároveň mají vyšší proudový absorpční obsah — každý elektrický článek má napětí 3,6 V, což ve srovnání s 1,2 V baterií Ni‐Cd a Ni‐MH vnáší do práce skvělou účinnost (větší výkon pro uživatele). Další výhodou Li‐ionových baterií je úplná absence paměťového efektu, což vždy umožňuje nabití baterie na maximum

VAT — technologie pohlcování vibrací

Při vývoji se STAYER zaměřil také na minimalizování nepříjemností způsobené používáním pneumatických kladiv, jakými jsou například pocity brnění rukou, úbytek síly, citu v rukou, či bolest v ramenou. Tak vznikla VAT — technologie pohlcování vibrací, která tyto nepříjemné projevy při používání nářadí podstatně snižuje.Dovnitř držadla byly umístěny činné a útlumové články a vibrace jsou tak absorbovány stavbou motoru a rukojetí. Větší účinek byl dosažen i díky použití speciálního materiálu Soft Grip (pryž a umělá hmota na držadle.)