Brikety a pelety

Stavebniny-Besta.cz
1.10.2017

mixi          49,-Kč/bal. 

peleta mixiBriketa MIXI / SMĚSNÁ v sobě ukrývá charakter papíru i dřeva. Tato jedinečná kombinace nám nabízí topivo velmi zajímavých parametrů jak v délce hoření tak i výhřevnosti. Brikety je vhodné kombinovat i s ostatními tuhými palivy (dřevo, uhlí) a popel je vhodný jako hnojivo na zahrádkách (pro zelený trávník).

Z čeho jsem vyrobena:

Základní surovinou pro výrobu briket MIXI jsou piliny a dřevěné třísky a drcený směsný karton. Tato směs je pod velkým tlakem slisována. Kartonové a lepenkové obaly jsou získávány jako sběrový papír, a při výrobě briket tak dochází k jejich recyklaci, čímž jsou snižovány dopady na životní prostředí i přírodní zdroje.

Parametry:

Výhřevnost: 16,49 MJ/Kg (Qi)
Spalné teplo: 17,74 MJ/Kg (Qs)
Obsah popela: < 6,50 % hmotnosti
Hmotnost balení: 10 kg +-5%
Obsah balení: 16 ks briket


mixi           53,-Kč/bal.

peleta mixi

Briketa WOOD / DŘEVĚNÁ v sobě ukrývá čistou sílu dřeva. Jedná se o brikety z dřevních pilin a třísek, které jsou slisovány pod vysokým tlakem. Výsledkem jsou dřevěné brikety velmi zajímavých parametrů jak v délce hoření tak i výhřevnosti.

Z čeho jsem vyrobena:

Dřevěná briketa SAVERBRIK WOOD je vyrobena z pilin a třísek z odkorněného dřeva. Piliny a třísky jsou vysušeny a poté pod tlakem slisovány.

Parametry:

Výhřevnost: 18,87 MJ/Kg (Qi)
Spalné teplo: 20,20 MJ/Kg (Qs)
Obsah popela: < 1,47 % hmotnosti
Hmotnost balení: 10 kg +-5%
Obsah balení: 16 ks briket


power          59,-Kč/bal.

briketa night

Briketa NIGHT / NOČNÍ — je z celé řady nejhutněji slisovanou a kompaktní briketou, která dle typu topeniště hoří — žhne až 10 hodin. Je vhodná především pro topeniště, kde je třeba dlouhodobé udržení stabilnější nižší teploty, např. kotle rodinných domů v noci atd. Může se používat i jako příměs k jiným topivům pro noční hoření.

Z čeho jsem vyrobena:

Noční papírová briketa SAVERBRIK NIGHT je vyrobena z kartonových a lepenkových obalů, které jsou získávány jako odpad jiných provozů, a to jejich jemným nadrcením. Takto vzniklá čistá kartonová drť je poté pod vysokým tlakem slisována. Právě jemné drcení a lisování pod velikým tlakem dodává papírové briketě NIGHT jedinečnou výdrž žhnutí – až 10 hodin!

Parametry:

Výhřevnost: 15,09 MJ/kg
Spalné teplo: 16,46 Qs
Obsah popela: 13.04 % hmotnosti
Obsah vody: < 1 % hmotnosti
Hmotnost balení: 10 kg +- 5%
Obsah balení: 12 ks briket


mixi           99,-Kč/bal.

 

peleta mixi

Vhodné pro všechna kamna a spalovací zařízení na pelety. Snadná a čistá manipulace. Ekologicky prospěšné. Přírodní produkt špičkové kvality z obnovitelných zdrojů. Velmi nízký obsah popela a vody. Vysoký obsah minerálů v popelu, využitelný jako hnojivo.

Z čeho jsme vyrobeny:
Čistý přírodní produkt; dřevěné piliny lisované za sucha; bez použití chemických pojidel a jiných přísad.

Důležité upozornění:

Skladovat v suchu. Používat pouze pro schválené a vhodné spalovací systémy v souladu s pokyny výrobce a národními předpisy.

 

 


mixi          64,-Kč/bal.

peleta mixi

Zapalování grilu, krbu, kamen ale i otevřených ohnišť a naprosto bez zápachu! Navíc velmi jednoduše a ekologicky, to jsou naše podpalovače! Jeho síla je především v době hoření, kdy jeden smotek hoří až 10 minut.

Z čeho je vyroben:

Podpalovač je vyroben na bázi dřevěných hoblin a napuštěný parafínem. Doba hoření je až 10 minut.

Skladování:

Skladujte v suchých prostorách při teplotě +5 až +30°C. Při teplotách nad 50°C dochází k tavení parafínu. Při špatné manipulaci se zapáleným podpalovačem může dojít k popálení plamenem, nebo pokapání parafínem. Při použití podpalovače na gril, nechte podpalovač celý vyhořet a poté vložte maso.

Parametry:

Délka podpalovače: cca 60 mm
Průměr podpalovače: cca 25 mm
Surovina: dřevitá vlna a parafín

Počet ks v balení: 24 v krabičce


power          65,-Kč/bal.

briketa power

Jemně štípané dřevěné zátopové třísky jsou vyrobeny ze suchého dřeva, které napomáhá ke snadnému zátopu. Díky technologii a surovině je zaručena velmi nízká vlhkost dřeva do 6%, která napomáhá rychlému zátopu.

Popis:

Praktické naštípané třísky délky cca 20 až 25 cm. průměr max. 20 x 20 mm. Velmi nízká vlhkost 6–8 % napomáhá rychlému roztopení. K zatápěni ve všech druzích topidel, skladovat v suchu!

Parametry:

Maximální délka: 250 mm
Maximální průměr: 20x20 mm
Surovina: proschlé měkké dřevo
Vlhkost: < 10%
Hmotnost balení: 5 kg +-5%


Ceny jsou uvedeny včetně DPH.